Perhonsidonta on hauskaa!

Perhonsidonta on hieno ja mielenkiintoinen harrastus ja olennainen osa perhokalastusta. Aloita perhonsidonta helposti Tommi Liimataisen kanssa. Siitä tulee hieno fiilis, kun kala iskee itse sidottuun perhoon!

Olemme kehittäneet aivan uudenlaisen konseptin, jolla teemme perhonsidonnan aloittamisen todella helpoksi.

Tommi on kasannut joukon tehokkaita perhoreseptejä. Jokaisen reseptin materiaalit on kasattu valmiisiin pusseihin, jotta sinun ei tarvitsisi miettiä kaupassa, että mitäköhän materiaaleja pitäisi osata valita tietyn perhon sitomiseen. Pussit löytyvät Hong Kongin tavarataloista sekä verkkokaupasta.

Yhdestä pussista riittää materiaalit viiteen perhoon. Sidonta ei ole koskaan ollut näin helppoa! Jokaisesta reseptistä löytyy 3 videota:

 • perhon esittely
 • perhopussin sisältö
 • sitomisohjeet

Perhokoulun reseptit:

 1. Red Tag uppoperho
 2. Zonker Streamer perho
 3. Black Zulu uppoperho
 4. Musta Leech Streamer perho
 5. Kaksihäkiläinen Nymph perho
 6. Hopea Tinseli perho
 7. Oliivi Larva perho
 8. Kuulapää Pupa perho
 9. Nalle Puh pintaperho
 10. Klinkhammer pintaperho

Mikäli sinulla ei ole vielä sidontavälineitä, olemme kasanneet perhonsidontasetin, joka sisältää kaikki työkalut ja materiaalit 5 erilaisen ottiperhon tekemiseen. Pakettiin on valittu tehokkaita ja monissa eri olosuhteissa hyviksi havaittuja sidoksia, jotka on kuitenkin helppo tehdä.

Leave a Reply